Audi plāno palielināt elektrifikācijas tempus

Audi plāno ievērojami palielināt sava modeļu klāsta elektrifikācijas ātrumu. Tas ir saistīts ar daudziem iemesliem, no kuriem galvenais ir pieaugošā konkurence no citiem autoražotājiem, kuri ar visiem spēkiem cenšas ieņemt aktīvi augošo elektrisko transportlīdzekļu tirgu.
Iepriekš "Audi" jau ziņoja, ka modeļu klāsta pilnīga elektrifikācija tiks pabeigta līdz 2030. gadam, taču pilnīgai atteikšanās no iekšdedzes dzinējiem nevajadzētu notikt ātrāk par 2033. gadu. Tajā pašā laikā šī plāna īstenošanas tempi nebija tik rožaini, kas lika koncerna vadībai palielināt investīcijas montāžas līniju pārkārtošanā.

Tātad no 2022. līdz 2026. gadam Audi plāno laist tirgū vairākus jaunus elektrisko transportlīdzekļu modeļus, kā arī strādāt pie esošo krosoveru un sedanu pārcelšanas uz elektriskajām sliedēm. Tas prasīs ievērojamus līdzekļus pētniecībai, infrastruktūrai un perspektīvu tehnoloģiju attīstībai.
Katrā ziņā 37 miljardi eiro, kas Audi šobrīd ir diezgan taustāma summa, neizpaliks. Uzņēmuma jaunie elektriskie transportlīdzekļi, kas jau veiksmīgi tiek pārdoti daudzās pasaules valstīs, pārskatāmā nākotnē vairāk nekā kompensēs šīs investīcijas.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

1404 0 04.02.2022