Mazda CX-30 Ķīnā ir kļuvusi par elektromobili

Changan Mazda ir Ķīnas uzņēmums, kas radies sadarbībā starp Japānas koncernu un vietējo elektromotoru uzņēmumu. Tieši šis uzņēmums ir atbildīgs par jaunās Mazda CX-30 izlaišanu, kas kļūst par pilnvērtīgu elektromobili. Neskatoties uz modeļa popularitāti rietumos, Mazda CX-30 elektromobilis tiks pārdots tikai Ķīnas tirgū.

Automašīna tradicionālā iekšdedzes dzinēja vietā saņems labu un vienīgo elektromotoru, kas atradīsies uz automašīnas priekšējās ass. Tā kā Mazda CX-30 platforma sākotnēji tika izveidota benzīna dzinējiem, Mazda inženieriem bija ievērojami jāstrādā pie elektriskās piedziņas un akumulatora izvietošanas.


Starp citu, 35,5 kWh litija jonu vienība darbojas kā vilces akumulators, ar kuru vajadzētu pietikt 256 kilometru nobraukšanai WLTP ciklā. Protams, tas pēc mūsdienu standartiem ir ļoti mazs, taču lielāka akumulatora atrašanās vieta automašīnā nav iespējama.

Citos tirgos benzīna versijas turpinās piegādāt kā parasti. Par elektriskās Mazda CX-30 eksportu uz Eiropas valstīm vai ASV ir pāragri runāt. Iespējams, nākotnē ražotājs veiks adekvātāku modeļa elektrifikāciju, kas tiks eksportēts.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

1847 0 23.04.2021