Lexus LS un Toyota Mirai iegūst modernu autopilotu

Lexus LS un Toyota Mirai - Japānas koncerna Toyota jaunākajiem un daudzsološākajiem modeļiem būs pilnvērtīgs autopilots. Mēs runājam par Advanced Drive sistēmu, kas dažu pēdējo gadu laikā ir izstrādāta japāņu uzņēmuma cietumos. Kas tas ir - tālāk tekstā.

Sistēmas kodols ir autopilots, ap kuru darbojas mašīnmācīšanās programmatūra, kā arī mākoņa tehnoloģijas automašīnas saziņai ar serveriem un citiem transportlīdzekļiem. Sistēma ir ļoti līdzīga ProPilot 2.0, kuru Nissan ieviesa pirms pāris gadiem.


Lexus LS un Toyota Mirai, kas darbojas ar Advanced Drive, varēs patstāvīgi veikt paātrinājumu un palēninājumu, turēt distanci, mainīt joslu blīvā automašīnu rindā, kā arī braukšanas laikā saglabāt automašīnu stabilu. Šim autopilotam nav autostāvvietas funkcijas, un tas ļauj pārvietoties tikai pa šoseju.

Autopilota pamatā ir unikāls lidars, kas apkopo informāciju no kamerām un sensoriem, kas atrodas ap automašīnas perimetru. Tieši šie dati ļauj veidot apkārtējās pasaules karti un novērtēt situāciju. Kad vadītājs ir izklaidīgs, tiks aktivizēta īpaša skaņas un vizuāla trauksme, lai uzlabotu sistēmas drošību.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

1898 0 26.02.2021